Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018

Με 14 μετάλλια εντυπωσίασε στην Αλίαρτο η Αναγέννηση Λιβαδειάς

Με σημαντικές επιτυχίες κλείνει το 2018 στο Badminton
         Με 3 χρυσά, 6 ασημένια και 5 χάλκινα επέστρεψε η αποστολή από το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Badminton στην κατηγορία U13 που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 16/12/2018 στο κλειστό Γυμναστήριο Αλιάρτου.
         Στο απλό αγοριών ο Αναστάσης Μπαμπλέκος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο , ο Γιώργος Σακελλαρίου την 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο και ο Νικηφόρος Μπεινάς την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
          Στο διπλό αγοριών οι Μπαμπλέκος- Σακελλαρίου κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό, οι Παπανικολάου Γιώργος - Μπεινάς την 2η θέση και ασημένιο και τα αδέλφια Σωτήρης και Νικόλας Νάνος την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
          Στο απλό κοριτσιών η Σταυλιώτη Βάλια και Περγαντίνα Μαριάννα κατέλαβαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.
         Στο διπλό κοριτσιών το ζευγάρι Σταυλιωτη - Περγαντίνα κατέλαβαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.
         Στο μικτό ο πιο μικρός μας αθλητής Μιμίκος Παναγιώτης πήρε το ασημένιο μετάλλιο.
        Αγωνίστηκαν ακόμη οι Πετρίδης Χρύσανθος, Μακρόπουλος Σπύρος, Μιμίκος Γιώργος, Περγαντίνας Στέλιος, Παπανικολάου Σπύρος και Πουλος Νίκος