Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Πανιώνιος-Λεβαδειακός 2-0 Έβαλε ο... Τομάς το χέρι του!

Έβαλε ο... Τομάς το χέρι του!
Με τον Τομάς να βάζει το... χεράκι του, ο Πανιώνιος κατάφερε να πάρει τη νίκη 2-0 επί του Λεβαδειακού στη Νέα Σμύρνη.

Ο άσος των Βοιωτών, στο 60ο λεπτό, σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή και έδωσε την ευκαιρία στον Κούτσι να ευστοχήσει από το σημείο του πέναλτι.

Το γκολ αυτό άλλαξε τα δεδομένα στο παιχνίδι. Οι παίκτες του Πανιώνιου απέβαλλαν το άγχος πέρασαν στην επίθεση, πίεσαν περισσότερο και στο 90ο λεπτό ο Κούρντι με όμορφη ενέργεια μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας της Νέας Σμύρνης.

Οι κυανέρυθροι πήραν μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε μια ομάδα που αναζητούσε τους τρεις πόντους ακριβώς για τον ίδιο λόγο. Να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Μεγάλο ρόλο στη νίκη αυτή του Πανιώνιου είχε και ο τερματοφύλακας του. Ο Σιδεράκης ήταν αρκετά καλός και τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις με καλές επεμβάσεις του κατάφερε να κρατήσει το μηδέν για τους κυανέρθυρους.