Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε α’ και β’ κατηγορία Βοιωτίας καθώς επίσης και οι σκόρερς στην α’ κατηγορία είναι:
Α’ Κατηγορία
13η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Αμβρυσσέας ανεβλήθη
Απόλλων Ακρ.- Δάφνη 1-3
Ένωση – Αναγέννηση Σχ. 1-2
Παρνασσός – Δήλεσι 3-0
Κιθαιρώνας -Ύπατο 0-0
Ολυμπιάδα – Μαυρομμάτι 3-0
Παμβαγιακός – Αρματηλάτης 4-3
Η Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)
Αμβρυσσέας*————40–5——36
———————————————————
Ύπατο——————–33-10——-34
Κιθαιρώνας————–39-3——-32
Αναγέννηση Σχ.———24-16——28
Παρνασσός————–30-12——–24
Ένωση——————22-19——16
Δήλεσι—————––10-18———-16
Ολυμπιάδα————-15-19———-15
Αρματηλάτης————15-26——12
Απόλλων Ακρ.———14-35———-11
Δάφνη——————–14-23———11
ΠΑΟΚ*——————–8-25——–—7
————————————————
Μαυρομμάτι————10-32———-7
———————————————–
Παμβαγιακός———10-38——––7
* ΠΑΟΚ και Αμβρυσσέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
14η αγωνιστική
Ύπατο – Ένωση
Δήλεσι – ΠΑΟΚ
Αμβρυσσέας – Δάφνη
Αρματηλάτης – Παρνασσός
Μαυρομμάτι – Απόλλων Ακρ.
Κιθαιρώνας – Παμβαγιακός
Αναγέννηση Σχ.- Ολυμπιάδα
ΣΚΟΡΕΡΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
17 γκολ: Πλακίδας Μ.(Αμβρυσσέας)
11 γκολ: Δαμπάνης (Ένωση)
10 γκολ: Γεωργουσόπουλος (Αμβρυσσέας), Μπατσούλης (Κιθαιρώνας)
9 γκολ: Καντού (Ύπατο),
8 γκολ: Καλλέργης Μαν. (Παρνασσός), Ζαφειρόπουλος (Ύπατο)
7 γκολ: Τσοπανέλης (Αρματηλάτης), Φιλιππίδης (Κιθαιρώνας), Κώνστας (Κιθαιρώνας), Καλλέργης Α. (Παρνασσός), Μαρτιναίος (Παρνασσός), Μπινιάκος (Αναγέννηση)
6 γκολ: Βυλιώτης (Αναγέννηση),
5 γκολ: Πλακίδας Χ. (Αμβρυσσέας),
4 γκολ: Κονιαβίτης (Ολυμπιάδα), Καρακατσάνης (Ύπατο), Τσότα (Μαυρομμάτι), Ραχούτης (Ύπατο)
Β’ Κατηγορία
α’ όμιλος
10η αγωνιστική
Ρήξη Λιβ.- Πανδαυλειακός 1-3
Κυπάρισσος – Υψηλάντης 6-1
Νίκη Λαφ.- Παύλο 5-3
Παναλίαρτος – Πήγασος 1-2
Άσκρη – Πανγεωργικός 1-5
Ρεπό: Θεσπιακός
Βαθμολογία
(σε 9 αγώνες)
Κυπάρισσος——–22-5——25
Πανδαυλειακός—-32-5——-22
————————————————
Πήγασος*————–24-18——-18
Υψηλάντης———-14-14——–16
Θεσπιακός———-14-14——–14
Νίκη Λαφ.————-22-15——13
Πανγεωργικός——-16-16——–13
Παναλίαρτος——–20-13——–12
Παύλο—————–14-21——–6
Άσκρη——————12-38——–3
Ρήξη Λιβ.————–5-31——0
* Έχουν 10 αγώνες
Εκκρεμεί ο αγώνας Θεσπιακού – Πηγάσου
11η αγωνιστική
Παύλο – Παναλίαρτος
Πανγεωργικός – Θεσπιακός
Υψηλάντης – Νίκη Λαφ.
Ρήξη Λιβ.- Κυπάρισσος
Πανδαυλειακός – Άσκρη
Ρεπό: – Πήγασος
β’ όμιλος
10η αγωνιστική
Χώστια – Ηρακλής Ασωπίας 2-3
Λεοντάρι – Ιωνικός Αστέρας 2-3
Ελλοπιακός – Κεραυνός 3-2
Ελεώνας – Πελοπίδας 1-3
Δόξα Μουρ.- Ελικώνας 4-1
Ρεπό: Κόκκινο
Βαθμολογία
(σε 9 αγώνες)
Κόκκινο—————32-5—–25
Κεραυνός*————-26-11——22
———————————————–
Ελλοπιακός———-20-11—–19
Ηρακλής————–19-13—–19
Πελοπίδας———–12-10——-16
Ελεώνας————–11-15—–11
Ιωνικός Αστέρας—-12-15——11
Δόξα Μουρ.————14-24——8
Χώστια—————-11-25——-5
Ελικώνας————–10-25——4
Λεοντάρι—————-9-24——-2
* Έχουν 10 αγώνες
11η αγωνιστική
Ελικώνας – Κόκκινο
Ιωνικός Αστέρας – Δόξα Μουρ.
Ηρακλής Ασωπίας – Ελλοπιακός
Λεοντάρι – Ελεώνας
Πελοπίδας – Χώστια
Ρεπό: Κεραυνός
stereasports.gr
Α’ Κατηγορία
13η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Αμβρυσσέας ανεβλήθη
Απόλλων Ακρ.- Δάφνη 1-3
Ένωση – Αναγέννηση Σχ. 1-2
Παρνασσός – Δήλεσι 3-0
Κιθαιρώνας -Ύπατο 0-0
Ολυμπιάδα – Μαυρομμάτι 3-0
Παμβαγιακός – Αρματηλάτης 4-3
Η Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)
Αμβρυσσέας*————40–5——36
———————————————————
Ύπατο——————–33-10——-34
Κιθαιρώνας————–39-3——-32
Αναγέννηση Σχ.———24-16——28
Παρνασσός————–30-12——–24
Ένωση——————22-19——16
Δήλεσι—————––10-18———-16
Ολυμπιάδα————-15-19———-15
Αρματηλάτης————15-26——12
Απόλλων Ακρ.———14-35———-11
Δάφνη——————–14-23———11
ΠΑΟΚ*——————–8-25——–—7
————————————————
Μαυρομμάτι————10-32———-7
———————————————–
Παμβαγιακός———10-38——––7
* ΠΑΟΚ και Αμβρυσσέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
14η αγωνιστική
Ύπατο – Ένωση
Δήλεσι – ΠΑΟΚ
Αμβρυσσέας – Δάφνη
Αρματηλάτης – Παρνασσός
Μαυρομμάτι – Απόλλων Ακρ.
Κιθαιρώνας – Παμβαγιακός
Αναγέννηση Σχ.- Ολυμπιάδα
ΣΚΟΡΕΡΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
17 γκολ: Πλακίδας Μ.(Αμβρυσσέας)
11 γκολ: Δαμπάνης (Ένωση)
10 γκολ: Γεωργουσόπουλος (Αμβρυσσέας), Μπατσούλης (Κιθαιρώνας)
9 γκολ: Καντού (Ύπατο),
8 γκολ: Καλλέργης Μαν. (Παρνασσός), Ζαφειρόπουλος (Ύπατο)
7 γκολ: Τσοπανέλης (Αρματηλάτης), Φιλιππίδης (Κιθαιρώνας), Κώνστας (Κιθαιρώνας), Καλλέργης Α. (Παρνασσός), Μαρτιναίος (Παρνασσός), Μπινιάκος (Αναγέννηση)
6 γκολ: Βυλιώτης (Αναγέννηση),
5 γκολ: Πλακίδας Χ. (Αμβρυσσέας),
4 γκολ: Κονιαβίτης (Ολυμπιάδα), Καρακατσάνης (Ύπατο), Τσότα (Μαυρομμάτι), Ραχούτης (Ύπατο)
Β’ Κατηγορία
α’ όμιλος
10η αγωνιστική
Ρήξη Λιβ.- Πανδαυλειακός 1-3
Κυπάρισσος – Υψηλάντης 6-1
Νίκη Λαφ.- Παύλο 5-3
Παναλίαρτος – Πήγασος 1-2
Άσκρη – Πανγεωργικός 1-5
Ρεπό: Θεσπιακός
Βαθμολογία
(σε 9 αγώνες)
Κυπάρισσος——–22-5——25
Πανδαυλειακός—-32-5——-22
————————————————
Πήγασος*————–24-18——-18
Υψηλάντης———-14-14——–16
Θεσπιακός———-14-14——–14
Νίκη Λαφ.————-22-15——13
Πανγεωργικός——-16-16——–13
Παναλίαρτος——–20-13——–12
Παύλο—————–14-21——–6
Άσκρη——————12-38——–3
Ρήξη Λιβ.————–5-31——0
* Έχουν 10 αγώνες
Εκκρεμεί ο αγώνας Θεσπιακού – Πηγάσου
11η αγωνιστική
Παύλο – Παναλίαρτος
Πανγεωργικός – Θεσπιακός
Υψηλάντης – Νίκη Λαφ.
Ρήξη Λιβ.- Κυπάρισσος
Πανδαυλειακός – Άσκρη
Ρεπό: – Πήγασος
β’ όμιλος
10η αγωνιστική
Χώστια – Ηρακλής Ασωπίας 2-3
Λεοντάρι – Ιωνικός Αστέρας 2-3
Ελλοπιακός – Κεραυνός 3-2
Ελεώνας – Πελοπίδας 1-3
Δόξα Μουρ.- Ελικώνας 4-1
Ρεπό: Κόκκινο
Βαθμολογία
(σε 9 αγώνες)
Κόκκινο—————32-5—–25
Κεραυνός*————-26-11——22
———————————————–
Ελλοπιακός———-20-11—–19
Ηρακλής————–19-13—–19
Πελοπίδας———–12-10——-16
Ελεώνας————–11-15—–11
Ιωνικός Αστέρας—-12-15——11
Δόξα Μουρ.————14-24——8
Χώστια—————-11-25——-5
Ελικώνας————–10-25——4
Λεοντάρι—————-9-24——-2
* Έχουν 10 αγώνες
11η αγωνιστική
Ελικώνας – Κόκκινο
Ιωνικός Αστέρας – Δόξα Μουρ.
Ηρακλής Ασωπίας – Ελλοπιακός
Λεοντάρι – Ελεώνας
Πελοπίδας – Χώστια
Ρεπό: Κεραυνός
stereasports.gr
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου