Κυριακή 17 Ιουνίου 2018

Mετάλλια για τον Θηβαϊκό Αθλητισμό στο Κύπελλο Ελλάδος All-Star Cup Brazilian Jiu Jitsu Tournament

Σημαντικές διακρίσεις  για τον Θηβαϊκό Αθλητισμό στο Κύπελλο Ελλάδος All-Star Cup Brazilian Jiu Jitsu Tournament,που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 16 Ιουνίου στη Γλυφάδα.
Ο Θηβαίος αθλητής Θεόδωρος Πόκας της ομάδας Gracie Barra Greece,κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο,στις μπλε ζώνες στην κατηγορία master 2-82.3 κερδίζοντας στα προημιτελικά τον αντίπαλό του με σκορ 4-0.Έχασε στον ημιτελικό στις λεπτομέρειες  στο τελευταίο λεπτό,την είσοδό του στον τελικό.
Επίσης, άλλη μια τεράστια  επιτυχία για τον Βαγαίο αθλητή Τσέλλο Αρίστο του Α.Σ.ΠΥΞ ΛΑΞ Βαγίων.
Μετά τις μεγάλες επιτυχίες του σε Παγκόσμια και Πανευρωπαϊκά  Πρωταθλήματα στο  Jiu Jitsu,χθες κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στις άσπρες ζώνες,κατηγορία-69.
Στον Αρίστο Τσέλλο, απονεμήθηκε η πράσινη ζώνη από τον κόουτς του brazilian Κώστα Τσιούτα
Συγχαρητήρια από την ομάδα του Permissospress και στους δυο αθλητές για τις μεγάλες διακρίσεις τους και τα μετάλλια που έφεραν στη Βοιωτία!!!