Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Οριστική διακοπή στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ

Η οριστική διακοπή του αγώνα ήρθε στο 82ο λεπτό και ενώ ο Ολυμπιακός προηγούταν 1-0 με γκολ του Αμπντούν, το οποίο προήλθε στο 51ο λεπτό. Νωρίτερα, στην ανάπαυλα του ντέρμπι το παιχνίδι διεκόπη για περίπου μία ώρα, αφού σημειώθηκαν πολύ σοβαρά επεισόδια με μάχες σώμα με σώμα.

Στο 82' διακόπηκε οριστηκά το ντέρμπι «αιωνίων» για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Μετά από αντικείμενα που εκτοξεύτηκαν στον αγωνιστικό χώρο ο Τάσος Κάκος κάλεσε τους παίκτες των δύο ομάδων και κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια. Σοβαρός ο κίνδυνος να διακοπεί οριστικά το ντέρμπι.
To OAKA είναι σχεδόν άδειο πλέον. Ο Κάκος ακόμη δεν έχει αποφασίσει για το αν θα διακόψει το ματς. Περιμένει την ενημέρωση από την αστυνομία.

- Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό στο NewsIt όλα όσα γίνονται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας

57' Ο Καραγκούνης στη θέση του Βιτόλο.

56'
Κίτρινη κάρτα στον Καζίμ.

54'
Ο Κουίνσι σούταρε ο Μέλμπεργκ έβαλε την κόντρα και ο Μέγερι μπλόκαρε.

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Εξαιρετική κίνηση του Αμντούν και πλσέ στην απέναντι γωνία που νίκησε τον Καρνέζη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Σύσκεψη με τους πάικτες έχει ο Κάκος στο κέντρο του γηπέδου.

46'
Ο Βύντρα στη θέση του τραυματία Μαρίνου

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. Ας επιστρέψουμε στα αγωνιστικά.

Σε πέντε λεπτά θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού εκφράζουν το φόβο τους αφού λένε ότι σε πιθανό τέρμα των ερυθρόλευκων κανείς δεν μπορεί να τους διαβεβαιώσει για το τι θα συμβεί.

Οι συσκέψεις καλά κρατούν μέσα στα αποδυτήρια. Ορατός ο κίνδυνος οριστικής διακοπής του αγώνα.

Ο Τάσος Κάκος βγήκε στον αγωνιστικό χώρο για να δει την κατάσταση. Μέσα στο γήπεδο δεν υπάρχουν επεισόδια αλλά εκτός συνεχίζονται.

Σε δέκα λεπτά θα ληφθεί η οριστική απόφαση για την τύχη του αγώνα.

Το ξύλο συνεχίζεται εκτός γηπέδου. Ο αγώνας έχει τιναχτεί στον αέρα και οι αρμόδιοι προσπαθούν να αποφασίσουν για την τύχη του ματς.

Οι συσκέψεις των διαιτητών με τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού συνεχίζονται.

Η αστυνομία έχει κάνει 57 προσαγωγές, 6 συλλήψεις ενώ έχουν τραυματιστεί και 4 αστυνομικοί στα επεισόδια πριν το ματς.

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Όλα ξεκίνησαν από τους 80 κουκουλοφόρους που είχαν πάει πάνω από τη φισούνα πριν την έναρξη του ματς. Πέταξαν φωτοβολίδες και αντικείμενα προς τους παίκτες του Ολυμπιακού, συγκρούστηκαν με τα ΜΑΤ και η κατάσταση ξέφυγε από κάθε έλεγχο. Αυτή την ώρα η μεγάλη ένταση είναι εκτός γηπέδου.