Σάββατο 1 Αυγούστου 2015

«Τούμπαρε» τον Ηρακλή ο Λεβαδειακός

Φιλική νίκη και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ πήρε ο Λεβαδειακός κόντρα στον Ηρακλή. Η ομάδα της Βοιωτίας με γκολ των Μιλοσάβλιεβ και Μάντζιου επικράτησε 2-1.

Νίκη για τον Λεβαδειακό με σκορ 2-1 στο φιλικό απέναντι στον Ηρακλή στο Καρπενήσι. Παρότι ο «Γηραιός» προηγήθηκε, η ομάδα της Βοιωτίας γύρισε το παιχνίδι.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και παρότι… καθυστέρησαν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά του Λουκίνα στο 68ο λεπτό. Η αντίδραση του Λεβαδειακού ήταν άμεση καθώς δύο λεπτά αργότερα (70’) ο Μιλοσάβλιεφ με δυνατό σουτ απάντησε. Ο Ηρακλής πιάστηκε στον… ύπνο και δέχτηκε στο «καπάκι» και δεύτερο γκολ, αυτή την φορά με εκτέλεση πέναλτι του Βαγγέλη Μάτζιου. Οι Βοιωτοί παρότι δέχτηκαν πίεση στο φινάλε άντεξαν και κράτησαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα τη νίκη.